Doğal Yaşam Aktivistleri Derneği

Hakkımızda

Hakkımızda
Doğal Yaşam Aktivistleri Derneğinin kuruluş amacı öncelikle doğası içinde yaşayan bütün canlılarıyla birlikte daha yaşanabilir bir dünyaya katkıda bulunabılmektir.

Bu dünyayı ve üzerindeki tüm yaratılanları insan malı, insan için yaratıldı olarak değil, İnsanlara kendileri dışındaki canlıların da hissettiğini, acı çektiğini, ağladığını, kısacası CAN olduklarını fark ettirmeye çalışıyoruz.
Bizler için, hayvan korumacılık  hiç bitmeyecek uzun  bir  yoldur.
Doğal Yaşam Aktivistleri Derneği insan dışındaki diğer canlılarında yaşam hakkına sahip çıkmak amacıyla, 2013 yılında  kuruldu.
ve A
dana dakı sokakta, savunmasız ve zor durumdakı canlarımız ıcın yenı bı olusum ıcındeyız. Onlara güvende olacakları küçük bir dünya kurmak istiyoruz. Bizlerin elinin değdiği, bizlerin minik dokunuşlarıyla hayat bulacağı yuvalarında güvende olsunlar istiyoruz..
Bu dünya hepimizin özgürce nefes alma hakkı insan kadar  en az her canlı için geçerlidir.

Toplumda hayvan sevgisi bilincini geliştirmek, hayvan hakları ihlallerinin önlenmesini sağlamak ve bu doğrultuda kamuoyunu bilinçlendirmek, sahipsiz sokak hayvanları başta olmak üzere tüm hayvanların öncelikle yaşam hakları ile refahlarını sağlamaya yönelik çalışmalarda bulunmak, doğal hayatından uzaklaşmış yahut uzaklaştırılmış hayvanları korumak ve bu hayvanları doğal yaşam ortamlarına geri kazandırmak, yardıma muhtaç hayvanların bakım ile tedavilerini sağlamak ve kamuoyunun ilgisini bu hayvanlara çekmek ve aynı dünyayı paylaşan hayvanlar ile insanlar arasındaki bütünlük bilincini topluma kazandırmak amacı ile kurulmuştur.